این چه شمعیست که جانها همه پروانه اوست            این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست           
خبر اول
 • سومین نشست فصلی شورای مرکزی کشور
  سومین نشست فصلی شورای مرکزی کشور امروز چهارشنبه چهارم اسفند برگزار شد.
  ادامه ...
 • نهمین جلسه هیئت رئیسه شورای مرکزی
   نهمین جلسه هیئت رئیسه شورای مرکزی هیئات مذهبی کشوردر سال95 روز چهارشنبه بیست و نهم دی ماه با حضور آقای معممی مقدم مدیر کل تشکلهای دینی سازمان تبلیغات اسلامی کشور ، هیئت رئیسه شورای هیئات مذهبی کشور برگزار شد.

  در این جلسه که آقای دکتر غلامرضایی رئیس اداره هیئات مذهبی و کانون مداحان ، آقای فغانی پور رئیس پانزدهمین اجلاس پیرغلامان حسینی اصفهان ، آقای فروزش نماینده سازمان در کمیته گرامیداشت دهه فجر و آقای کلانتری مسئول انفورماتیک اداره تشکلهای دینی نیز حضور داشتند مهمترین موضوعات و برنامه های روز شورای هیئات مذهبی کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

  معممی مقدم مدیر کل تشکلهای دینی کشور با اشاره به تغییر کمیته دهه فجر به کمیته هیئات مذهبی و تشکل های دینی افزود: امسال حضور روئسای استانها در کمیته بزرگداشت دهه فجربخصوص همایشهای مدافعان حرم باید پر رنگتر از سالهای گذشته باشد.

  ایشان با اشاره به نقش تامه اربعین در ماندگاری حماسه کربلا به اهمیت نامگذاری هیئات به نام اصحاب اربعین تأکید کردند.
  ادامه ...
 • تشكيل جلسه شوراي هيئات مذهبي اروميه

  به گزارش روابط عمومی اداره ی کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، رشید ابراهیمی، روز یکشنبه ۱۲ دیماه سال ۹۵ با اعلام این خبر افزود: این جلسه به منظور ارائه ی دستورالعمل های جدید مرکز، برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم پیش رو، تاکید بر دوری از بدعت ها و خرافات، همچنین همفکری درخصوص پیشبرد اهداف این شورا، با حضور حجت‌الاسلام احمد علیپور رئیس اداره ی تبلیغات اسلامی ارومیه واعضای شورای هیئت های مذهبی، در محل سالن جلسات این اداره برگزار شد.

  حجت‌الاسلام علیپور در این جلسه بیان داشت: هیئت های عزاداری پیام آوران حادثه ی بزرگ کربلا برای مردم هستند. همچنانکه حضرت زینب کبری (س) واقعیات قیام عاشورا را با شجاعت هرچه تمام تر با وجود فشار حاکمان جور، برای امت اسلام بیان فرموده و با این کار کاخ یزید ملعون را به لرزه در آوردند، شما هیئتی ها نیز باید هدف قیام امام حسین (ع) و پیام شهدای کربلا را برای نسل کنونی و آیندگان بی کم و کاست بیان کنید.

  وی ادامه داد: بزرگترین آفت دسته های عزاداری ورود برخی از بدعت ها به آن است. البته خوشبختانه با روشنگری ها و تاکیدات رهبرعظیم الشان انقلاب در سال های اخیر شاهد کاهش چشمگیر خرافات بودیم لکن امیدوارم بزودی شاهد پاک شدن کامل این آفت از دامان عزاداری ها باشیم.

  رئیس اداره ی تبلیغات اسلامی ارومیه همچنین به سامانه ی طوبی و ثبت نام مداحان در این سامانه اشاره و بیان داشت: با توجه به پیشرفت وسایل ارتباط جمعی و استفاده از فضای مجازی، لازمست تمامی مادحین و ذاکران اهل بیت (ع) در این سامانه ثبت نام کنند تا در صورت لزوم مسئولین بتوانند با مراجعه به این سامانه به آسانی اطلاعات کافی را در مورد مداحان کسب و یا با آنها ارتباط برقرار کنند.

  این جلسه با ارائه ی نظرات و پیشنهادات تعدادی از اعضای شورای هیئات مذهبی در زمینه ی پیشبرد اهداف این شورا به پایان رسید.

  ادامه ...
لینکهای مفید